No 42 – kõik asjad ei õnnestu

by Niidy

Mitte kõik asjad ei õnnestu. Ja sellised untsu läinud asjad õpetavad. Kui asi on raskes või savi jaoks ebatradistsioonilises vormis, võib sellest ju aru saada, et ahjust saad katki põlenud eseme, aga kui asi on sinu oma kobakäpluses, siis ajab tigedaks küll.

Juba kavandit koostades oli selge, et endale püstitatud eesmärgi saavutamine ei saa olema kerge. Seoses ühe teise ebaõnnestunud projektiga, oli tehnika terve eseme saavutamiseks, juba omandatud. Kõik kokku kleebitud ja vaev nätud transportisin eseme põletusse. Seal seisis see mõnda aega ning ühel päeval saabus meil, et pitsi ääres on praod ja muidu on ka asi nii õrn, et ahju pakkiv mees ei tahtnud seda ahju tõsta – palus, et ise tõstaksin. Ülevaatamisel selgus, et praod ei olnud läbivad. Omas peas oli selge, et kui pragu näppima ja parandama hakkan, kukub kogu pits hoopis küljest ära. Nii otsustasin eseme olenemata praost ette põletada. Ja tulemus ahjust tulles oli…

…Trummipõrin…

…Tadaa…

No ja loomulikult oli katki. Tunduski juba liiga hea. Olin ju suutnud selle tervelt teise linna otsa transportida. Lisaks ära kukkunud pitsile, oli ka pragu tsentrisse.

Nüüd ei teadnud mida ette võtta. Uurisin erinevat keemiat, millega parandada – head lahendust ei leidnud. Käisin siis oma ala spetsialistidelt nõu küsimas. Sain info, leidsin ilusti ka ahju, kus põletatakse asju veidi madalamal temperatuuril, kuis enne. Otsustasin eseme koju transportida, et siis peale parandustöid see uude ahju viia. Kodus tegin sellele laual ruumi. Kõik oli hästi. Kuni ühel päeval süüa tegin ja laua kohal oleva konksu otsa lõikelauda riputasin. Puust ilus lõikelaud ei jäänud konksu taha kinni ja kukkus äärega vastu pitsi. No ja loomulikult pits katki UUEST kohast.

Oleks mul haamer kohe kõrval olnud oleksin suurest vihast kõik tükkideks löönud ja olekski kõik olnud selle esemega. Aga ei olnud seda haamrit seal!

Kui ahjust tuli pitsitükk ära nii, et see ise oli vähemalt ühes tükis, siis loomulikult nüüd ei tulnud 1 tükk ära vaid lausa mitu…

Selge oli juba enne, et kindlasti tuleb uue sarnase (pits vajab veidi muutmist) asjaga ka uuesti alustada. Tellimus vajab ikkagi korralikku ja esinduslikku täitmist!

Kuna haamrit ei olnud, jäi see kõik terveks. Nii see kõik nüüd seisab riiulis. Mõistlik oleks ju katki lüüa, saab riiulisse ruumi. Samas parandades võiksin sellest midagi õppida, aga kui parandan ja tagasi saan hunniku tükke, mille siis ikka haamriga katki löön… Kas on mõtet?

Sellisena see siis seisab nüüd riiulis…

Advertisements